---, Jaunumi

Noslēgušās spēles Siguldā un Jēkabpilī.

Aizvadītās nedēļas nogalē pulcējās 21 komanda kultūras centrā “Siguldas devons” un 14 komandas Jēkabpils Tautas namā, lai “ Prāta Spēļu Latvijas kausa 2019″ izcīņā mērotos ar savām zināšanām katrā pilsētā par 10 dažādām tēmām un noskaidrotu, kuras trīs rudenī turpinās tālāko cīņu grupas pusfinālā.


Šogad esam šo to mainījuši, salīdzinot ar pērnā gada turnīru, – skaidro rīkotājs Jānis ZAČS. Pērn saskārāmies ar komandām, ko var dēvēt par profesionāliem spēlētājiem un kas brauca un piedalījās gandrīz vai visās spēlēs, tādējādi mazinot iespējas uz pusfināliem izvirzīties vietējiem gudriniekiem. Lai šo situāciju novērstu, šogad  turnīrs notiek nevis pa novadiem, bet visas pilsētas ir sadalītas 6 grupās. Ja komanda izcīna kādu no pirmajām trīs vietām vienā grupas pilsētā, tad ir iekļuvusi grupas pusfinālā un citās tā vairs nedrīkst piedalīties. Vēl šogad jau spēles sākumā nerādām visas 18 sagatavotās tēmas, bet gan sadalām tās pa abiem raundiem.  Šogad jautājumi vairs nav tikai par Latviju, bet esam saglabājuši katrā pilsētā vienu tēmu par šo pilsētu, uz kuru vietējiem spēlētājiem noteikti būs vieglāk atbildēt.


Finālā noskaidrojot Latvijas erudītākās komandas, kauss tiks pasniegts 1. vietas ieguvējiem, kas to paturēs pie sevis mēnesi, bet pēc tam to izstādīs goda vietā attiecīgās pilsētas pašvaldībā, no kuras nāks uzvarētāja komanda. Kauss turklāt ir ceļojošais.


Jēkabpilī pirmās trīs vietas ieguva un pusfinālam kvalificējās “Pilna bāka”, “Brīvā Daugava” un “Kam vēl nav simts, tas var”, savukārt Siguldā labākos rezultātus parādīja “Avantūristi”, “Sabiedrība bez atbildības” un “Līgatne Plus”.

Skat. bildes no pasākumiem šeit

Rezultātu tabulas.Tiekamies martā – Jaunolainē, Rīgā, Kurmenē, Saulkrastos, Ikšķilē, Lielvārdē, Jūrmalā un Tukumā!