PRĀTA SPĒLES

Ar mērķi attīstīt prāta spēļu tradīcijas visā Latvijā, sniedzot iespējas ikvienam Latvijas iedzīvotājam iesaistīties kustībā, biedrība PRĀTA SPĒLES arī šogad aicina iedzīvotājus pieteikties dalībai Izklaidējošā erudīcijas turnīrā PRĀTA SPĒLES LATVIJAS KAUSS 2020 .


Spēles notiks visā Latvijā – Vidzemē, Latgalē, Zemgalē un Kurzemē. Kopumā šobrīd ieplānotas vairāk kā 30 spēles dažādās Latvijas pilsētās. Dalība turnīrā ir bez maksas, un, lai pieteiktos, ir nepieciešams apzināt 4 cilvēku komandu un aizpildīt elektronisko pieteikumu mājas lapā.


“Prāta spēles ir izklaidējošs pasākums, kas neprasa vēstures profesora cienīgas zināšanas. Vienlaikus, mēs arī redzam, ka šādās spēlēs zināšanas noteikti var iegūt, tā pašiem nemanot iekrītot veselīgā azartā,” akcentē prāta spēļu organizators un vadītājs Edijs Začs. Viņaprāt, būtiskākais ir komandas darbs un labi pavadīts laiks.

Pērn šādā turnīrā piedalījās vairāk nekā 320 komandu. Skat. rezultātus un bildes. Katra spēle tiek gatavota īpaši un jautājumi nevienā pilsētā neatkārtojas. Daļa jautājumu veltīta katram novadam – par tā kultūrvēsturi, radošām personībām, ģeogrāfiju, dabas objektiem. Līdz ar to, reģionu pārstāvjiem būs iespēja sacensties zināšanās arī par savu novadu.

Spēles noteikumi paredz, ka pieteikties turnīrā var ikviens interesents, kurš vēlas pārbaudīt savas zināšanas kā arī uzzināt daudz jauna, vienlaikus arī laimējot dažādas balvas. Katrā spēļu norises vietā tiks noskaidrotas 3 zinošākās komandas, kuras pēcāk tiksies arī ar citām novada labākajām komandām sava posma pusfinālos. Kopā 5 pusfināli. Savukārt, reģionālo turnīru uzvarētāji tiks aicināti piedalīties kausa finālā , kur cīnīsies par galveno balvu – LATVIJAS KAUSU. 

Izvēlies pilsētu un piedalies piesakot komandu šeit !: Reģistrācija

Erudīcijas spēli PRĀTA SPĒLES LATVIJAS KAUSS organizē biedrība Prāta spēles, kas ir lielākais erudīcijas spēļu organizētājs Latvijā kopš 2011. gada.

Vēlam visiem veiksmi!