PRĀTA SPĒLES

Ar mērķi attīstīt prāta spēļu tradīcijas visā Latvijā, sniedzot iespējas ikvienam Latvijas iedzīvotājam iesaistīties kustībā, biedrība PRĀTA SPĒLES arī šogad aicina iedzīvotājus pieteikties dalībai Izklaidējošā erudīcijas turnīrā PRĀTA SPĒLES LATVIJAS KAUSS 2019 .


Spēles notiks visā Latvijā – Vidzemē, Latgalē, Zemgalē un Kurzemē. Kopumā šobrīd ieplānotas vairāk kā 30 spēles dažādās Latvijas pilsētās. Dalība turnīrā ir bez maksas, un, lai pieteiktos, ir nepieciešams apzināt 6 cilvēku komandu un aizpildīt elektronisko pieteikumu mājas lapā.


“Prāta spēles ir izklaidējošs pasākums, kas neprasa vēstures profesora cienīgas zināšanas. Vienlaikus, mēs arī redzam, ka šādās spēlēs zināšanas noteikti var iegūt, tā pašiem nemanot iekrītot veselīgā azartā,” akcentē prāta spēļu organizators un vadītājs Edijs Začs. Viņaprāt, būtiskākais ir komandas darbs un labi pavadīts laiks.

Jāpiezīmē, ka biedrība PRĀTA SPĒLES regulāri organizē dažādas izklaidējoši  izglītojošas spēles. Lielu popularitāti ir izpelnījies PRĀTA SPĒĻU turnīrs Rīgā, restorāna “Čarlstons” banketu zālē. Tur ik nedēļu prāta treniņos iesaistās ap 1500 cilvēku. Taču turnīrs LATVIJAS KAUSS tiek organizēts, izgaismojot valsts pamatu – novadus un pilsētas ārpus Rīgas. Pērn šādā turnīrā piedalījās vairāk nekā 320 komandu. Katra spēle tiek gatavota īpaši un jautājumi nevienā pilsētā neatkārtojas. Daļa jautājumu veltīta katram novadam – par tā kultūrvēsturi, radošām personībām, ģeogrāfiju, dabas objektiem. Līdz ar to, reģionu pārstāvjiem būs iespēja sacensties zināšanās arī par savu novadu.

Spēles noteikumi paredz, ka pieteikties turnīrā var ikviens interesents, kurš vēlas pārbaudīt savas zināšanas kā arī uzzināt daudz jauna, vienlaikus arī laimējot dažādas balvas. Katrā spēļu norises vietā tiks noskaidrotas 3 zinošākās komandas, kuras pēcāk tiksies arī ar citām novada labākajām komandām sava posma pusfinālos. Kopā 5 pusfināli. Savukārt, reģionālo turnīru uzvarētāji tiks aicināti piedalīties kausa finālā Latvijas dzimšanas dienas mēnesī – 9.novembrī, kur cīnīsies par galveno balvu – LATVIJAS KAUSU. 


Erudīcijas spēli PRĀTA SPĒLES LATVIJAS KAUSS organizē biedrība Prāta spēles, kas ir lielākais erudīcijas spēļu organizētājs Latvijā kopš 2011. gada.