Raksti

Dažādi (23)
Carcassonne (1)
Jūrasbraucēji (1)
Katanas ieceļotāji (21)
Maharaja (1)
Pilsētas un bruņinieki (1)

Jūrasbraucēji
("Katanas ieceļotāju" paplašinājums)

Iegādāties spēli ludo.lv

Spēlētāju skaits Vecums Spēles ilgums
3-4 10+ 90m+
Valoda Valoda
LV RU


Uzmanību!
Šī spēle nav spēlējama atsevišķi! Lai spēlētu šo spēli, tavā īpašumā jābūt spēlei "Katanas ieceļotāji"

  Kataniešiem laiks būvēt kuģus un doties jūrā! Ja esi jau pieradis pie dzīves Katanas salā un apguvis visas kolonizatora iemaņas, šis spēles paplašinājums atver durvis jauniem atklājumiem Katanas salu arhipelāgā. Spēle pārtop spēļu sistēmā, paverot neierobežotu variāciju klāstu.

Spēles autors sākotnēji bija izgudrojis spēli, kas ietvēra gan “Katanas ieceļotājus”, gan “Jūrasbraucējus”. Taču, apzinoties, ka šīs megaspēles noteikumi būs pārāk sarežģīti un ka milzīgais iespēju klāsts vienkārši apdullinošs, nolēma galda spēļu entuziastus iepazīstināt ar to pa daļām – vispirms piedāvājot spēles mehāniku, pēc tam – spēles pārvēršanu spēļu sistēmā. Termins “spēļu sistēma” nozīmē to, ka spēle piedāvā vienotu platformu ar stabiliem noteikumiem un ir iespējams izstrādāt bezgalīgas variācijas, katru ar saviem papildnoteikumiem. Piemēram, standarta kāršu komplekts ir pasaulē pieņemts etalons, bet ar vienu un to pašu kāršu komplektu var spēlēt milzumdaudz spēļu.

“Jūrasbraucēji” atstāj spēkā “Katanas ieceļotāju” spēles principus – spēlētāji būvē ciematus, ceļus un pilsētas, iegūst izejmateriālus no lauciņiem, kuriem blakus apmetušies, un kauliņu uzmestie skaitļi nosaka, kuri lauciņi šos izejmateriālus ražo. “Jūrasbraucēji” ļauj atrauties no mājas salas, būvējot kuģus un cenšoties ar tiem nokļūt citās salās. Spēle tiek papildināta ar daudziem lauciņiem, kas ļauj izveidot sarežģītākas salu sistēmas. Jaunums ir arī zelta strauta lauciņš, kas ļauj veiksmīgajiem ieceļotājiem, kas apmetušies tā tuvumā, uziet zeltu un mainīt to pret vajadzīgajiem izejmateriāliem. Tiem, kam iepaticies biedēt savus pretiniekus ar laupītāju, nu ir pieejams arī melnais pirātu kuģis, kas iedveš bailes kuģotājos, neļaujot tiem braukt garām. Prasmīgu roku vadīts, pirāts ļaus tev pirmajam ieņemt kādu no Katanas salām, pasteidzoties priekšā sāncenšu vadītajiem kuģiem.

Taču vissvarīgākais ir jaunpieteiktais princips, kā veidojas spēle spēlē. “Jūrasbraucējos” atradīsi vairākus atšķirīgus variantus, kā to spēlēt. Šie varianti, saukti scenāriji, katrs ir ar savu īpašu spēles atmosfēru, un katrs ir piedzīvojams kā individuāls stāsts. “Prāta Spēles” interneta lapa tiks papildināta ar vēl vairākiem oficiālajiem scenārijiem, kā arī ar entuziastu iesūtītajiem variantiem. Mēs iedrošinām katru, kam rodas jauna jūrasbraucēju stāsta ideja (un viņš to ir rūpīgi pārbaudījis), nosūtīt to uz info@prataspeles.lv, lai to varētu piedzīvot arī citi!