Raksti

Dažādi (23)
Carcassonne (1)
Jūrasbraucēji (1)
Katanas ieceļotāji (21)
Maharaja (1)
Pilsētas un bruņinieki (1)

Piedalies Katanas ieceļotāju un Carcassonne čempionātos!

Mazāk kā 10 dienas atlikušas līdz 24. maijam, kad beigsies reģistrācija uz ikgadējo Katanas ieceļotāju Latvijas čempionātu, kas nu jau ieguvis īpašu auru, kļūdams par tradicionālu pasākumu, kas draudzīgi vieno vietējos galda spēļu hobija piekopējus. Šogad programmai pievienojas arī pirmais Latvijas čempionāts spēlē Carcassonne. Nebremzē, tavs gājiens! ;)

Piezīme: Šis raksts ir galvenais informācijas avots par šiem pasākumiem. Sākotnēji informācija par pasākumiem tika pasludināta citā rakstā, kur informācija gan ir nepilnīgāka, taču varētu būt interese iepazīties ar lasītāju komentāriem.

Laikā no 2007. gada 24. līdz 27. maijam izstāžu organizētājs BT1 rīko izstādi "Bērnu pasaule 2007", kuras ietvaros mums ir paredzēta plaša pasākumu programma: šajās dienās mēs plānojam rīkot izstādes telpās "mini Eseni" - vāru atblāzmu no tā, kas ik gadus notiek oktobrī Vācijas pilsētā Esenē - aicinot apmeklētājus apsēsties un uzspēlēt kādu no daudzajām galda spēlēm. Viens no svarīgākajiem mūsu mērķiem ir galda spēļu kultūras atbalstīšana, tāpēc esam ļoti gandarīti, ka mums ir iespēja organizēt šādu pasākumu. Atzīmējiet šīs dienas savos kalendāros jau laicīgi, un nepalaidiet garām iespēju piedzīvot šo notikumu!

Izstādes ietvaros mēs organizēsim kārtējo spēles Katanas ieceļotāji Latvijas čempionātu, kā arī pirmo spēles Carcassonne Latvijas čempionātu. Pagājušā gada Katanas ieceļotāju čempionāta līderi Krišjānis Nesenbergs un Imants Krastiņš mūs iepriecināja ar lieliskiem panākumiem pasaules čempionātā – viņi ieguva 5. un 6. vietu, bet komandu kopvērtējumā – 2. vietu! Mēs aicinām piedalīties šī gada čempionātos visus iepriekšējo gadu dalībniekus, kā arī gaidām jaunus entuziastus. Būsim ļoti pateicīgi, ja palīdzēsiet mums ar šo pasākumu popularizēšanu, aicinot savus draugus un radus – regulāros spēļu partnerus, kā arī ievietojot savās mājas lapās, forumos vai blogos saiti uz šo rakstu, kā arī publicējot kādu no šīm bildītēm:

Lielais banneris 520 X 113
(Attēls redzams 50% samazināts)
Mazais banneris 170 X 85

Arī portālā draugiem.lv 26. un 27. maijā ir izveidoti pasākumu ieraksti, kuros variet atzīmēt, ka piedalīsieties, tādējādi nedaudz palīdzot popularizēt šos pasākumus.

Pasākumu norises vieta

Izstāde notiks Ķīpsalas starptautiskajā izstāžu centrā Rīgā, Ķīpsalas ielā 8. Šeit ir pieejama karte, kur tas atrodas un kā tur nokļūt. Lai gan parasti esam piemeklējuši čempionātiem senatnīgākas norises vietas, nolēmām šogad izmēģināt arī modernu vidi - jo galu galā arī pasaules čempionāts notiek samērā trokšņainā izstādes atmosfērā. Čempionātu dalībniekiem ierašanās būs nedaudz savādāka, jo notiks pirms izstādes atvēršanas apmeklētājiem. Pārējiem interesentiem mūsu stendu un čempionātu zonu nebūs grūti atrast.

Pasākumu programma

“Prāta Spēles” čempionātu zonā jūs sagaida sekojoša pasākumu programma:

Ceturtdiena, 24. maijs
Piektdiena, 25. maijs
Laikā no 10:00 līdz 18:00 – visdažādāko galda spēļu spēlēšana brīvā formātā. Izstādes apmeklētāji ir aicināti piesēst un uzspēlēt kādu no mūsu piedāvātajām spēlēm ar saviem draugiem vai ģimeni. Tiks organizēti mini turnīri, kuru uzvarētāji saņems balvā mūsu spēles.
Sestdiena, 26. maijsLaikā no 8:45 līdz 17:40 – 3. Katanas ieceļotāju Latvijas čempionāts, pirmā diena.
Svētdiena, 27. maijsLaikā no 8:45 līdz 13:45 – 3. Katanas ieceļotāju Latvijas čempionāts, otrā diena.
Laikā no 8:45 līdz 15:30 – 1. Carcassonne Latvijas čempionāts.

Jebkurā laikā mūsu stendā interesenti varēs iepazīties ar mūsu piedāvātajām spēlēm un iekārotās spēles iegādāties ar krietnu atlaidi.

Galvenā balva

Galvenās balvas ir diženas - no Katanas ieceļotāju čempionāta valsts godu pasaules čempionātā aizstāvēt dosies divi labākie, savukārt no Carcassonne – pirmās vietas ieguvējs. Līderiem tiks nodrošināts ceļš, naktsmājas un dalība pasaules lielākajā galda spēļu izstādē Vācijas pilsētā Esenē. Zemāk redzamajās pagājušo čempionātu līderu atsauksmēs, variet lasīt kā šis piedzīvojums viņiem ir bijis ārkārtīgi košs un pilns pozitīvu iespaidu. Kāpēc gan lai šogad uz Eseni nebrauktu tu?

Detalizēta informācija par čempionātiem

Sekojošās saites satur detalizētu informāciju par katru no čempionātiem:

3. Katanas ieceļotāju Latvijas čempionāts
Spēles turnīra noteikumi
Līdz šim pieteikušos dalībnieku saraksts
Dalībnieku skaita limits: 140
1. Carcassonne Latvijas čempionāts
Spēles turnīra noteikumi
Līdz šim pieteikušos dalībnieku saraksts
Dalībnieku skaita limits: 60
Vispārīgi
Dienas kārtība, nokļūšana un cita praktiska informācija (Adobe PDF)

Pieredze rāda, ka neskatoties uz vairākkārtēju sazināšanos, 10% no pieteiktajiem dalībniekiem uz pasākumu dažādu iemeslu dēļ neierodas. Tas nozīmē, ka mēs ļausim dalībniekiem reģistrēties arī nedaudz virs limita.

UZMANĪBU!
Ierašanās laiks no 8:45 līdz 9:00 ir ļoti stingrs. Ierodoties pēc 9:00 dalība vairs nebūs iespējama. Lūdzu nekavējiet!
Papildus jautājumu noskaidrošanai, nekavējieties uzdot tos mūsu diskusiju forumā!

Dalības nosacījumi

Piedalīties drīkst jebkurš pastāvīgs Latvijas iedzīvotājs, kas sasniedzis vismaz 10 gadu vecumu. Dalībnieka vecums, nosakot dalībnieku sastāvu pirmā raunda spēlēm, netiks ņemts vērā, taču jāievēro, ka uzvaras gadījumā uz pasaules čempionātu personas līdz 18 gadiem var doties tikai likumīga aizbildņa pavadībā.

Dalības maksa

Dalības maksa vienai personai ir sekojoša:

 • Katanas ieceļotāju čempionātam – 10 Ls*
 • Carcassonne čempionātam – 5 Ls
 • Abiem čempionātiem – 13 Ls

Lai ģimeņu dalība pasākumā nebūtu smaga finansiāla nasta, spēkā ir sekojošs nosacījums - ja dalībnieku vidū ir vismaz viens no vecākiem ar vienu vai vairākiem bērniem jaunākiem par 18 gadiem, tad dalības maksa par katru no šiem bērniem ir sekojoša:

 • Katanas ieceļotāju čempionātam – 7 Ls*
 • Carcassonne čempionātam – 4 Ls
 • Abiem čempionātiem – 10 Ls
Svarīgi:
 • Dalības maksa ir samaksājama skaidrā naudā, ierodoties uz reģistrāciju 9:00-9:30. Taču, ja ir vēlme samaksāt to ar bankas pārskaitījumu, pēc individuāla lūguma varam sagatavot rēķinu un to nosūtīt.
 • Tā kā abi čempionāti notiek daļēji vienlaicīgi, tiem, kas samaksājuši dalības naudu abiem čempionātiem, un ir tikuši Katanas ieceļotāju pusfinālā otrajā dienā, būs jāizlemj – vai turpināt cīņu Katanas ieceļotājos, un saņemt atpakaļ Carcassonne čempionāta reģistrācijas naudu, vai pamest Katanas ieceļotāju čempionātu, lai lūkotu uzvarēt Carcassonne čempionātā.
 • Dalības nauda ietver izstādes apmeklējumu atbilstošā čempionāta dienās, tātad citu papildus izdevumu dalībniekiem nav.
 • Līdzjutējiem (vecākiem, draugiem, utt.), kas paši nepiedalās sacensībā, bet vēlās dienas gaidā uzturēties līdzās savam favorītam ir jāiegādājas izstādes biļete parastajā kārtībā kasē pie ieejas. Plānotā izstādes biļešu cena ir 2Ls pieaugušajiem, 1Ls skolniekiem un 1.50Ls pensionāriem. Var gadīties, ka šis ekstra izdevums liek viņiem nolemt piedalīties arī pašiem!

* Tiem dalībniekiem, kas būs Katanas ieceļotāju čempionātā parādījuši labu sniegumu, līdz pat 7 Ls no dalības naudas tiks atgriezta vienreizējas atlaides veidā. Sīkāk par šo atlaidi var lasīt čempionāta noteikumos.

Pieteikšanās

Pieteikties var līdz 24. maijam (ieskaitot). Lūdzu sūti savu pieteikumu uz adresi info@prataspeles.lv, norādot sekojošu informāciju:

 • Vārds
 • Uzvārds
 • Iesauka (atzīmē, ja vēlas, lai dalībnieku sarakstos uzrāda tikai iesauku)
 • Kontakttālrunis
 • E-pasta adrese
 • Vecums (šī informācija tiks izmantota tikai statistikai)

Lūdzu atzīmē, kuros čempionātos tu vēlies piedalīties:

 • 3. Katanas ieceļotāju Latvijas čempionātā
 • 1. Carcassonne Latvijas čempionātā

Ja vēlies, vari atzīmēt, ar kādas krāsas figūrām tu katrā no čempionātiem labprāt spēlētu – pirmā un otrā izvēle.

Lūdzu neatlikt pieteikšanos uz pēdējo brīdi, jo tas mums noteikti palīdzēs kvalitatīvāk sagatavoties! Jāņem vērā arī tas, ka pasākumu norises vietā nav iespējams uzņemt vairāk kā 150 dalībnieku

Gaidīsim jūs izstādē!