Raksti

Dažādi (23)
Carcassonne (1)
Jūrasbraucēji (1)
Katanas ieceļotāji (21)
Maharaja (1)
Pilsētas un bruņinieki (1)

Ēterā — Ieceļotāji

Priecājamies, ka par "Katanas ieceļotājiem" ieinteresējusies arī Latvijas Televīzija un sagatavojusi sižetu par spēli svētdienas (12.03.) raidījumā "De facto". Starp tik nopietnām lietām kā korupcijas skandāli un mūsu prezidentes nākamais amats ir iejucis arī sižets par fenomenālo galda spēli. Mūsu mājas lapā tagad varat noskatīties arī "Ieceļotāju" sižeta elektronisko versiju!

VideoKlikšķiniet šeit, lai lejuplādētu materiālu (Windos Media, 4.79MB).

Pilns sižeta teksts

Reportieris:

Lai arī visu, kas notiek spēlē, ikdienā piedzīvojam arī reālajā dzīvē, “Katanas ieceļotāji” mūs aicina atgriezties tālu vēsturē. Spēlmaņi sevī iemieso jūras ceļotājus, kuri ar kuģiem atklājuši noslēpumainu salu. Viņi jaunajā zemē uzsāk saimniecību. Kā nu laime devusi, katrs ienācējs ticis pie saviem resursiem, ar kuriem agrīnajā ekonomikā tad nu arī mainās. Uzvarētāja slavu izpelnīsies tas, kurš savus īpašumus visvairāk būs sabūvējis ar pilsētām un ciematiem. Taču, atšķirībā no “Monopola”, te jaunbagātniekiem jādomā krietni mūsdienīgāk.

Pāvils Jurjāns, “Prāta Spēles” direktors:

“Monopols” iemieso veco kapitālismu, kur kapitālists ir viens liels budzis, kuram ir daudz naudas. Un tad, kad notiek attīstība, izdzīvo tikai viens. Tā ir ļoti deformēta kapitālisma izpratne, jo mūsu modernajā laikmetā globālā ekonomika ir sadarbības ekonomika. Tā ir ekonomika, kur notiek aktīva tirdzniecība starp valstīm. Savā ziņā “Ieceļotāji” ir kā miniatūrs ekonomikas modelis, kurs katrs kopj savu saimniecību. Ja viņam ir izdevies specializēties un ja viņam izdodas pārliecināt partnerus tirgoties ar viņu, viņam noteikti klāsies labāk nekā, sēžot vienam un klusībā kaļot savus plānus.
Fragments no spēles — notiek tirgošanās (Inita grib rūdu :).
Notiek pārliecināšana, žēlošanās, lielīšanās, politikas bīdīšana. Ja man klājas grūtāk, es mēģinu pārliecināt, lai pretinieki man nedara gauži, jo, lūk, cits spēlētājs ir ļoti tuvu uzvarai — tāpēc lūdzu pievērsiet tam uzmanību.

Kristaps (spēlmanis):

Spēle ir jauna un interesanta ar katru reizi, jo tajā ir tādas lietas, kas mainās, un tu nevari paredzēt tās iznākumu, līdz ar to katrreiz spēles sākumā tu esi ar plašām iespējām.

Reportieris:

Cīņa par jaunas salas apgūšanu uz īpašiem spēļu vakariem ir savedusi ne tikai ģimenes un draugus, bet pat sava veida profesionāļus īpašos pasaules čempionātos. Tieši Vācijā izgudrotās galda spēles atpazīstamība ļāvusi noorganizēt šādas sacīkstes.

PJ:

Šobrīd mēs pieredzam, ka top jauna klasika, kas būs dzīva arī pēc 100 gadiem.

Reportieris:

Spēlmaņi stāsta, ka atšķirībā no datorspēles, kas “ievelk” un pat rada atkarību, “Ieceļotāju” galvenā priekšrocība ir dzīvs cilvēks — nerimstošas sarunas un intriga par spēles iznākumu līdz pat tās beigām.