Raksti

Dažādi (23)
Carcassonne (1)
Jūrasbraucēji (1)
Katanas ieceļotāji (21)
Maharaja (1)
Pilsētas un bruņinieki (1)

Pirmais Latvijas “Katanas ieceļotāju” čempionāts

2005. gada 27.-28. augustā notiks pirmais Latvijas „Katanas ieceļotāju” čempionāts. Lai gan spēle šeit ir pazīstama mazāk nekā gadu, tā ir kļuvusi tik populāra, lai iedrošinātu mūs rīkot šo pasākumu jau šogad. Jo īpaši tādēļ, ka šogad Vācijas pilsētā Esenē gadskārtējās spēļu un rotaļlietu izstādes ietvaros noritēs ceturtais pasaules „Katanas ieceļotāju” čempionāts. Diviem veiksmīgākajiem Latvijas čempionāta dalībniekiem tiks nodrošināts ceļš un naktsmītne, lai viņi pārstāvētu mūsu valsti pasaulē.

Informācija šajā rakstā ir tikai daļēji aktuāla, jo čempionāts ir noslēdzies. Lai iepazītos ar čempionāta rezultātiem, lasiet šeit.

Lai gan šajā spēlē uzvarētāju daļēji nosaka veiksme, otru uzvaras pusi nodrošina iemaņas stratēģiskā plānošanā, spējā mainīt savu taktiku mainīgajos apstākļos un izveicība tirdzniecības darījumos. Mēs aicinām katru, kas ir aizrāvies ar „Katanas ieceļotājiem”, noteikti piedalīties Latvijas čempionātā. Mums nav viegli sazināties ar visiem, kurus spēle ir aizrāvusi, tāpēc lūdzu pastāstiet par šo notikumu arī saviem draugiem - spēles partneriem. Lieliska ir ne tikai galvenā balva, bet arī veicināšanas balvas, un ne katru dienu rodas iespēja aizrautīgi pavadīt laiku kopā ar citiem azartiskiem kataniešiem. Atcerieties, ka pēdējā diena, kad var pieteikties, ir 25. augusts!

Par pasākumu

Tātad, pasākums notiks 27.-28. augustā. Mēs izlēmām veltīt pasākumam divas dienas, lai mazinātu vienkāršas veiksmes iespaidu uz labākā ieceļotāja atrašanu. Pirmajā dienā, 27. augustā, visi dalībnieki spēlēs četras spēles, pēc kurām varēs noteikt katra dalībnieka rangu. Sešpadsmit labākie piedalīsies trijās spēlēs 28. augustā, kurās noteiks galīgos uzvarētājus. Ja esi nolēmis piedalīties, rūpīgi iepazīsties ar turnīra noteikumiem, lai novērstu nesaskaņas spēles gaitā. Pats par sevi saprotams, ka spēkā ir visi spēles noteikumi, tāpēc, ja ir vēl kādi neskaidri jautājumi, lasi spēles J&A un raksti Gudriniekam.

Lapas apakšā vari iepazīties ar pasaules čempionāta noteikumiem angļu un latviešu valodā. Latvijas čempionāts norisēs saskaņā ar pasaules čempionāta noteikumiem ar sekojošām izmaiņām:

  • Protams, tiks izmantota spēles latviskā versija
  • Komunikācija (tirgošanās, pārvaldīšana, palīdzība) spēlēs notiks latviešu valodā, ja vien visi spēlētāji nevienojas par citu valodu
  • Uz pasaules čempionātu dosies pirmās un otrās vietas ieguvēji
Tātad, pirmajā dienā notiek četri raundi, pēc kuriem katrs dalībnieks iegūst vietu no 1 līdz n, kur n - dalībnieku skaits. Pirmo 16 vietu ieguvēji spēlē pusfināla spēli nākošajā dienā, un pusfinālu uzvarētāji spēlē finālā. Ja kāds no pirmās dienas 16 labākajiem iepriekš paziņo, ka svētdien nevarēs ierasties, tad atbrīvojušos 16. vietu ieņems 17. vietas ieguvējs, utt. Ja kāds no diviem čempionāta uzvarētājiem nevarēs doties uz pasaules čempionātu, atbrīvoto pozīciju attiecīgi ieņems 3. vietas ieguvējs.

Pasākums notiks Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā. Šajā lapā pievienota karte, kā nokļūt čempionāta norises vietā, kā arī dienas kārtība un cita spēlētājiem noderīga informācija. Šī informācija tiks arī atsevišķi nosūtīta tiem, kas jau ir pieteikušies dalībai. Piedalīties ir aicināti visi, kas sasnieguši vismaz 10 gadu vecumu. Dalībnieka vecums, sastādot komandas, netiks ņemts vērā, taču jāievēro, ka uzvaras gadījumā uz pasaules čempionātu personas līdz 18 gadiem var doties tikai likumīga aizbildņa pavadībā. Dalības maksa ir 3,00 lati. Dalības maksas mērķis ir daļēji segt pasākuma operatīvos izdevumus, kā arī atsijāt „nenopietnos” dalībniekus, kas vienkārši izmēģina laimi, bet nav pienācīgi iepazinuši noteikumus, tādējādi bojājot citiem spēlētprieku. Dalības maksa ir iemaksājama, reģistrējoties pirmajā dienā.

Kopsavilkums

Kad: 2005. gada 27.-28. augustā
Kur: Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, Brīvības gatvē 440
Dalības maksa: 3.00 LVL
Dalībnieks: Pastāvīgais Latvijas iedzīvotājs. Vecums – no 10 gadiem.
Oficiālā valoda: Latviešu. Izņēmums - ja visi četri spēlētāji dod priekšroku citai.
Pieteikties: līdz 25. augustam ieskaitot.

Saites

Viss, kas jāzina čempionāta dalībniekam
Pasaules čempionāta mājas lapa
Pasaules čempionāta noteikumi latviešu valodā
Pasaules čempionāta noteikumi latviešu valodā (Word DOC)
Pasaules čempionāta noteikumi angļu valodā (Word DOC)