Raksti

Dažādi (23)
Carcassonne (1)
Jūrasbraucēji (1)
Katanas ieceļotāji (21)
Maharaja (1)
Pilsētas un bruņinieki (1)

Latvijas pirmais "Katanas ieceļotāju" čempionāts noslēdzies!

Aizgājušajā nedēļas nogalē kopā sanāca 48 katanisti, tika nospēlētas 53 spēles, kopā sakrāti 1565 uzvaras punkti, un tā visa mērķis bija noskaidrot Latvijas labāko un veiksmīgāko "Katanas ieceļotāju" spēlētāju. Pēc spraigām cīņām, kas ilga turpat vai veselas divas dienas, esam priecīgi paziņot abus uzvarētājus, kas oktobrī dosies pirmoreiz pārstāvēt Latviju pasaules čempionātā Esenē.

Tātad, mūsu pirmie čempioni ir Inita Kabanova, kas ieguva pirmo vietu (interesanti, ka Inita dalībai čempionātā pieteicās pēdējā), un Andis Šķēle, kas izcīnīja otro vietu. Abi pārējie finālisti - Toms Leikums un Guntars Hartmanis godam ieņēma attiecīgi trešo un ceturto vietu.

Čempionāta pirmajā dienā piedalījās 48 dalībnieki (ļoti labs skaitlis, jo dalās ar 4 bez atlikuma) - visi tik dažādi un visi ļoti forši! Bija gan skolnieki (jaunākajiem pat 11 gadu!), gan studenti un studentes, gan studēt sen vai ne tik sen beigušie, gan veselas ģimenes ar mammām, tētiem un bērniem! No visiem šiem dalībniekiem tika sastādītas 12 komandas, kuru sastāvs katrā raundā tika mainīts, lai katrs dalībnieks pirmajā dienā būtu spēlējis pret 12 dažādiem pretiniekiem. Labākie 16 spēlētāji jeb tieši trešdaļa no kopējā spēlētāju skaita piedalījās nākamās dienas sīvajā cīņā par iekļūšanu finālā (kur neiztika arī bez asarām).

Pirmās dienas vakarā visi dalībnieki saņēma jaukas piemiņas balviņas, pēdējās vietas ieguvējs, lai nebūtu mājās jādodas ar nokārtu degunu kā mierinājuma balvu saņēma jauno Gigamic spēli “QUARTO”. Tādu ieguva arī jaunākais čempionāta dalībnieks Mikus, kura enerģija nebija izsīkusi pat pēc četriem nogurdinošiem mačiem. Spēli "Pylos" saņēma Līga Kauliņa, jo ieradās agrāk par visiem un čakli palīdzēja sagatavot galdiņus. Paldies! Jāpiebilst, ka jaunās “QUARTO” un “PYLOS” spēles tika nemitīgi spēlētas starplaikos starp raundiem – izskatās, ka drīz varēsim rīkot arī šo spēļu “ekspresčempionātus”.

Otrajā dienā finālisti saņēma arī dāvanu sertifikātus, kas tiem dod iespēju iegūt savā īpašumā jaunos “Katanas ieceļotāju” paplašinājumus - “Jūrasbraucēji” un “Pilsētas un bruņinieki”. Pirmo divu vietu ieguvēji varēs saņemt abus paplašinājumus, bet trešās un ceturtās vietas ieguvēji – pa vienai paplašinājuma spēlei pēc izvēles. Bez tam, pirmā un trešā vieta saņēma dāvanā arī jaunās “QUARTO” un “PYLOS” spēles.

Dzirdējām, ka jau veidojas līdzjutēju komanda, kas vēlas doties līdzi mūsu čempioniem uz Vāciju. Ceram, ka jums izdosies šī lieliskā ideja!

Čempionāta rezultātus dažādos griezumos varat apskatīt, klikšķinot uz saitēm zemāk. Ir trīs veidu skati: raunda skats, kur redzams dalībnieku sadalījums pa galdiņiem un viņu rezultāti pēc raunda; dalībnieka skats, kur redzamas visas spēles, kurās dalībnieks ir piedalījies, ar ieņemto vietu pēc katras spēles; un vienas spēles skats, kur var redzēt spēles dalībnieku sastāvu un spēles foto (šobrīd vēl tiek pievienoti).
Pirmā diena, 1. raunds
Pirmā diena, 2. raunds
Pirmā diena, 3. raunds
Pirmā diena, 4. raunds
Otrā diena, pusfināls
Otrā diena, fināls
Kā redzat, ir paredzēta vieta arī spēlētāja figūru krāsai, bet diemžēl mēs šādu informāciju čempionāta laikā neapkopojām. Tāpēc lūgums dalībniekiem, apskatot rezultātus, atsūtīt mums uz info@prataspeles.lv, kurā spēlē ar kādu krāsu viņi ir spēlējuši. Mēģināsim kopā šo informāciju restaurēt, lai var pēcāk paspēlēties ar satistisku analīzi.

Drīzumā mūsu mājas lapā ievietosim arī fotogrāfijas, kur būs fiksēti gan spēļu rezultāti, gan dažādas spēles situācijas un emocijas. Aicinām jūs turpināt attīstīt savas spēles iemaņas un piedalīties čempionātā nākamgad! Gaidām jūsu atsauksmes diskusiju forumā: Čempionāta atbalsis.

Īpaša pateicība par atbalstu Norai Jurjānei, Evitai Timofejevai, Gunāram Dzenim, Jurim Jurjānam un Jurim Indānam. Bez šiem cilvēkiem pasākums nekad nebūtu izdevies tāds, kāds tas bija.

Paldies Brīvdabas muzejam par to, ka piekrita atvēlēt šo brīnišķīgo vietu mūsu pasākumam. Paldies portālam NETgames par mūsu preses relīzes izvietošanu.
Brivdabas muzejs NETgames