Raksti

Dažādi (23)
Carcassonne (1)
Jūrasbraucēji (1)
Katanas ieceļotāji (21)
Maharaja (1)
Pilsētas un bruņinieki (1)

Katanas ieceļotāji

Iegādāties spēli ludo.lv

Spēlētāju skaits Vecums Spēles ilgums
3-4 10+ 75m+
Valoda Valoda
LV RU

  Spēle, kas ir aizrāvusi desmitiem miljonu entuziastu visā pasaulē, nu ir pieejama arī latviešu un krievu valodā. Lielisks veiksmes un stratēģijas līdzsvars un intensīva spēlētāju sadarbība garantē, ka pāris stundas paies kā nebijušas un gribēsies vēl. Šī nudien nav parasta spēle!

“Katanas ieceļotāji” ir pasaulē pazīstamās vācu spēles "Die Siedler von Catan" adaptēta versija, kas ir pilnībā lokalizēta latviešu un krievu valodā. Latviešu valodas izdevums ir deviņpadsmitā valoda, kurā šī spēle ir izdota. Spēle pasaulē ir pārdota vairāk nekā 10 miljonu reižu un tai ir spēcīga fanu kopiena, kas izstrādā arvien jaunus spēles variantus un uztur spēlei veltītas interneta lapas. Spiediet uz saitēm lapas apakšā, lai uzmeklētu informāciju par to angļu un vācu valodā! Mēs, "Prāta Spēles", esam paveikuši lielu darbu, lai spēles noteikumi būtu iztulkoti maksimāli precīzi un kvalitatīvā valodā, jo nereti mums pašiem ir nācies saskarties ar vājas kvalitātes galda spēļu adaptācijām, un mēs uzskatām, ka Latvijas galda spēļu cienītāji ir pelnījuši tādas pašas kvalitātes produktu, kādu saņem pircēji visā Eiropā.

Katana ir senās kartēs minēta teiksmaina zeme. Spēles dalībnieki ir kolonizatori, kas pēc ilgstošiem meklējumiem ir atraduši šo auglīgo zemi un apmetas tur uz dzīvošanu, dibinot tur katrs savu pavalsti. Zeme sastāv no piecu dažādu veidu apvidiem, kas katrs ražo sava veida izejmateriālu. Spēles gaitā dalībnieki iegūst vērtīgos izejmateriālus, lai varētu ar tiem tirgoties un par tiem uzbūvēt savas pavalsts ceļus, ciematus un pilsētas. Izejmateriālu ieguve ir atkarīga no tā, kur katrs dalībnieks ir pamanījies uzbūvēt savus ciematus, un tā, kādu skaitli uzmet ar diviem metamajiem kauliņiem. Pirmais spēlētājs, kurš sakrājis desmit uzvaras punktus, ir spēles uzvarētājs - Katanas valdnieks! Punkti tiek doti par uzbūvētajiem ciematiem, pilsētām un īpašiem nopelniem. Viena no spēles jaukākajām iezīmēm ir tieši tirdzniecība starp spēles dalībniekiem. Spēles gaitā nereti viens spēlētājs iegūst viena veida izejmateriālus, bet cits - cita veida. Lai viņi abi varētu attīstīties, viņiem ir savā starpā jāmainās ar iegūtajiem labumiem. Lai pārliecinātu pretinieku mainīties, lietā nāks tirgoņa talants. Jūs atklāsiet, ka nemaz neesat tik slikts aktieris - spēle ātri vien ieraus jūs senatnīgajā piedzīvojumu stāstā.

Svarīgi ievērot, ka spēles laukums ir mainīgs - tas sastāv no maziem, sešstūrainiem segmentiem, kurus kopā apvienojot, mēs iegūstam Katanas salu un jūru ap to. Tā kā katru reizi šis savienojums izdosies savādāks, arī spēles gars katru reizi būs citāds. Tas neļaus spēlei kļūt garlaicīgai, jo mainīgais laukums garantē, ka neviena spēles partija neatkārtosies

Tā kā šī nav nedz klasiska erudīcijas spēle, nedz arī šeit ir nepieciešamas kādas specifiskas zināšanas, spēlētāju loks tai ir visai plašs. Oficiālais vecums ir, sākot no 10 gadiem, lai gan ir dzirdēts, ka spēlējot arī 8-gadīgi bērni. Tomēr šiem skaitļiem nevajadzētu tevi maldināt, liekot domāt, ka šī ir bērnu spēle. Aktīvā pieaugušo sabiedrībā spēles tirgošanās un stratēģijas aspekti iegūst pavisam citu tvērienu, pārvēršot spēlē pavadītās stundas par intensīvu sacensību.

Spēle ir pieejama visos "Rimi" hipermārketos, visās J. Rozes grāmatnīcās, visās "Valters un Rapa" grāmatnīcās, visos "SKY" lielveikalos, rotaļlietu veikalos "Lāčuks", “Oliņ Boliņ”, karšu veikalā "Jāņa Sēta" Elizabetes ielā, apgāda "Jumava" grāmatnīcās un “Zvaigzne ABC” grāmatnīcās. Līdzšinējā pieredze rāda, ka veikalos spēli mēdz ātri izpirkt, tāpēc, kamēr tiek gaidīts jauns pievedums, spēli var iegādāties tieši no mums.